Zapewne większość z was zgodzi się, iż najwyższa pora w góry się udać. Na rozpoczęcie proponujemy wypad do Novego Mesta w Czechach na Singltrek pod Smrkem. Na dzień dzisiejszy pogoda ma być świetna, jednak warto zauważyć, że do wyjazdu pozostało 2 tygodnie, co za tym idzie prognozowanie pogody na tak długi okres czasu nie ma większego sensu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż będzie to pora wiosenno-letnia, to powinno być ok.

4

Co na trasę zabrać? Przede wszystkim rower, dobre samopoczucie, trochę pieniędzy też można wziąć, choć nie jest to koniecznością. Warto natomiast pomyśleć o czymś do picia, jakimś batonie. Na koniec napiszę o dość ważnym elemencie – kasku. Kask rowerowy jest moim i nie tylko moim zdaniem, mocno istotnym elementem wyposażenia rowerzysty. Od siebie proponuję też aby mieć przy sobie zapasową dętkę, pompkę oraz mały zestaw kluczy. Różne, nieprzewidziane rzeczy zdarzyć się mogą.

Słowo odnośnie roweru. Trasy nie są jakieś mocno hardkorowe, zatem rower nie musi kosztować 20 tysięcy złotych. Wystarczy, że będzie miał dość szerokie opony – mogą być to opony typu semi-slick. Amortyzator w rowerze nie jest koniecznością, choć czasami uprzyjemni jazdę i sprawi, że nadgarstki nie będą bolały.

Teraz nieco bardziej szczegółowo, do przejechania będzie około 30-50km w czasie kilku godzin, więc ciężko nie będzie. Trudnych technicznych zjazdów raczej nie przewidujemy. Jedyne wymagania to wytrzymałość, krótko mówiąc będzie jedne wymagający kondycji podjazd – Asfaltowa Agonia. Na szczycie oczywiście odpoczynek. Potem już tylko w dół. Wierzcie mi, warto się wspiąć rowerem pod wspomnianą Agonię, tylko po to aby potem było w dół, jest długo i fajnie.

0001

Wyjazd jest zaplanowany na 25 maja 2013 roku. Godzina wyjazdu nie jest jeszcze ustalona. Ja osobiście będę walczył o jak najwcześniejszą porę. Jeśli chodzi o transport to jedzie nas dość spora grupa, co za tym idzie będzie to wymagało użycia dwóch – trzech samochodów. Jeśli zatem chętni dysponują własnym środkiem transportu, to super, jeśli bardzo się uprą, to postaramy się pomóc.

Wszyscy zainteresowani nich piszą tu, na facebooku, telefonują, mailują, twitterują. Generalnie wszelkie formy kontaktu dozwolone.