Bikemaraton został przesunięty o całe dwa miesiące. Niestety, trudno. Może uda się pojechać w czarwcu, chyba, że deszcz będzie padał. Jeśli tak to może na sierpień przesunąć się da.

My jednak nie poddajemy się i postanowiliśmy znaleźć alternetywę. Równie płasko, równie blisko (patrząc z punktu widzenia dolnego śląska). Znaleźliśmy. 28 kwietnia 2013 roku odbędzie się pierwszy etap maratonu Kaczmarek Electric MTB w Olejnicy za Głogowem.

Miejsce wydaje się być urokliwie położone, pomiędzy polami i jeziorami. Google Maps mówi, że w okolicy jest jeno wzniesienie, gdzie suma przewyższeń będzie wynosiła jakieś 200-500 metrów. Moim skromnym zdaniem więcej nie da się wycisnąć w takim terenie.

Organizator oferuje liczne kategorie wiekowe oraz atrakcyjne nagrody, a dla każdego z uczestników pamiątkowy medal. Czyli z medalem wrócimy, zapewne, nie na pudle, ale z medalem – zawsze coś.

Jeśli ktoś ma ochotę przejechać się za Głogów proszę pisać, mailować, dzwonić. W samochodzie znajdzie się jakieś miejsce. W przypadku większej ilości chętnych znajdzie się też i drugi samochód.

olejnica

 

Więcej informacji: http://www.mtb.kaczmarekelectric.pl/cms_161_153.html