Zaczęło się tradycyjnie. Postanowiliśmy żonie mojej kupić nowe, damskie buty na deskę. Kryteria jakie obraliśmy były dość oczywiste, pisałem o nich w jednym z moich poprzednich wpisów dotyczących damskich butów FLOW. Jak się okazało FLOW’y nie sprostały wymaganiom, a w zasadzie ich system BOA. Na szczęście zakupu dokonaliśmy poprzez znany i lubiany sklep SNOW SPORT. Swoją drogą celowo wybraliśmy właśnie ten sklep. Głównie dla tego, iż jego magazyn mieści się w Legnicy, czyli w grę wchodziło osobiste odebranie towaru. Chłopaki ze SNOW SPORT’u bezproblemowo towar wymienili oraz pożyczyli udanej jazdy.

Burton Mint

Zdecydowaliśmy się zmienić nieco system wiązania butów. Tym razem wybór padł na sprawdzone, przeze mnie, rozwiązanie jakie stosuje w swoich butach Burton. Mam tu na myśli Speed Zone System. Czyli wiązanie oparte na dwóch sznurowadłach poprowadzonych specjalnie zaprojektowanymi kanałami. Sznurowadła są dwa. Jedno oznaczone jako Lower Zone, drugim jest Upper Zone. Odpowiednio odpowiadają one za zaciśnięcie cholewki buta na stopie oraz na łydce.

 

Ponieważ system sprawdził się w moim przypadku nie mieliśmy żadnych wątpliwości i bez wahania dopłaciliśmy blisko 100 zł do nowych butów. Dla osób chcących kupić buty snowbordowe Burtona – polecam! Być może, niektórzy z was, będą mieli obawy co do wytrzymałości sznurowadeł. Ja takowe miałem. Jak się okazało niepotrzebnie. Otóż swoje buty użytkuję już 2 sezon i jak do tej pory nie dostrzegłem żadnych otarć, przetarć, czy też innych śladów świadczących o chęci przerwania się sznurka. Buty wygodne, ciepłe, naturalnie nieprzemakalne. W moich oczach o niebo ładniejsze od poprzednich FLOW’ów.  Ja od siebie mogę jedynie polecić.